Su Sondajı

 
 
 
Kaya ortamda - Sert Kayalarda kullanılan Sondaj tekniği ile yumuşak-kendini tutamayan zeminlerde kullanılan sondaj tekniği farklıdır. Kendini tutamayan yumuşak formasyonlarda çamur sirkülasyonu ile sondaj yapılır,Kaya ortamda ise sondaj,hava sirkülasyonu ile gerçekleşir. Bazı kuyular açılırken her ... Devamını oku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yer Altı Suyu Araştırma

 
Sondaj sahasına gelen mühendislerimizce incelenmesi, arazinin jeolojik - hidrojeolojik özellikleri belirlenmeli daha sonra sahada uygun nitelikte rezistivite etüdü yapılmalır.. Etüt sonucu akifer özelliği olan tabakalar - su alınabilecek kırık ve çatlaklar ve derinlikleri tespit edilmelidir. Su ... Devamını oku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dalgıç Pompa Montajı ve Satışı

 
Teknoloji son yıllarda daha da gelişerek elektrik motorunu ve tribünü küçülttü ve suya en yakın noktaya yerleşip çalışabilmesini sağladı. Dalgıç Pompa olarak adlandırılan bu sistem, sondaj borusunun içine yerleştirilip sorunsuz bir kullanım olanağı yaratmaktadır.

Kaliteli malzemelerden üretilen ... Devamını oku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DSi Ruhsatları

 
Devlet 10 metreden daha derin kuyuları, madenlerde olduğu gibi kamu malı kabul etmiş ve yeraltı suyundan istifadeyi izine bağlamıştır. Kuyu ruhsatları DSİ'nin ilgili bölge müdürlüklerine kayıtlı firmalar tarafından alınmaktadır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kuyu Bakımı ve Temizliği

 
Genellikle kuyu bakımı pek çok kullanıcı tarafından merak edilen bir konu olsa da ihmal edilen bir rutin durumundadır. Oysa kuyu bakımı periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir.
Neden Kuyu Bakımı Yaptırmalıyım?
Su kuyusu temizliği işlemi su kuyusunun ve içerisindeki ekipmanların ömrünü uzatır.
Kuyu içine giren su miktarını arttırır.
Su Kuyusu içindeki bakterileri temizler.
Kuyu cidarında bulunan oksitlenmiş maddeleri dışa atar.
Pompanın çektigi kum miktarını düşürür ve dalgıç pompanın fanlarında aşındırıcı etkiyi azaltarak dalgıç pompanın ömrünü uzatır.
Kuyu temizlik işlemi kuyuya fazla kum dolmasını engeller ve su kuyusu çökmesi olasılığını azaltır.
Kuyunun tabanında oluşan dolguyu temizler
Kuyu Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Bu işlem için başvurabileceğiniz kuyu temizleme firmaları bulunmaktadır. Eğer derin bir kuyunuz varsa sizde bu firmalara başvurabilirsiniz. Bursa Su Sondajı ve Kuyu İnkişafı Temizliği firmamız tarafından yapılabilmektedir.
Sahanızda yapılacak sondaj kuyu inkişafı(temizliği) yüksek basınçlı kompresör sistemi ile yapılır. Kuyu içerisinde var olan dalgıç pompa sistemi sökülür. Kuyunun net derinliğinin tespit edilmesi için kuyunun dip noktasında basma boruları indirilir, indirilen basma borusuna kompresör hava borusu bağlanır, kuyu temizlik işlemine hazır duruma getirilir. Hava basıncının verilmesiyle kuyu temizlik işlemine başlanır ve kuyudan temiz su gelene kadar işleme devam edilir.(1 saat ile 5 saat arası ortalama ) Kuyu temizlik işlemi bittikten sonra basma boruları sökülür. Bakımları ve kontrolleri yapılan dalgıç pompa sistemi kuyuya indirilir.
Aydın sondaj olarak olarak uzun yıllardır havalandırma ve sulama sistemleri üzerinde hizmet veren uzman personellerimizden çağrı merkezimizi arayarak size en uygun ürünleri bulmak için arayabilir, teknik bilgi ve öneri alabilirsiniz.
 Devamını oku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Diğer Hizmetlerimiz

 
Jeolojik - Jeofizik - Hidrojeolojik Ettütlerle Yer Altı Suyu Araştırılması, Çamur Sirkülasyanu (dolaşımı) Derin Kuyu Su Sondajı, Maden-Sıcak Su-Kömür-Temek Sondaj, Katotik Koruma Sondajı, Enerji (ısıtma-soğutma) Sondajı, Kuyu Ömrünün Uzatılması, Kuyu Veriminin Arttırılması, Kuyuların Özel Metodlarla İnkişafı, Su Kuyularında Dalgıç Pompa Montaj-Demontaj ve Dalgıç Pompa Bakımı, Keson Kuyu ve Yatay Sondaj, Akarsu Kuyu ve Yatay Sondaj, Akarsu ve Göllerden Su Alma Yapıları, İsale Hatları ,Terfi Merkezleri Su Depoları,Su Şebekeleri, İçme Sularının Projelendirilmesi, Sondaj Borusu ,Pompa ve Malzemeleri Satışı Hizmetleri Vermekteyiz.