Su Sondajı

 
 
 
Kaya ortamda - Sert Kayalarda kullanılan Sondaj tekniği ile yumuşak-kendini tutamayan zeminlerde kullanılan sondaj tekniği farklıdır. Kendini tutamayan yumuşak formasyonlarda çamur sirkülasyonu ile sondaj yapılır,Kaya ortamda ise sondaj,hava sirkülasyonu ile gerçekleşir. Bazı kuyular açılırken her ... Devamını oku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yer Altı Suyu Araştırma

 
Sondaj sahasına gelen mühendislerimizce incelenmesi, arazinin jeolojik - hidrojeolojik özellikleri belirlenmeli daha sonra sahada uygun nitelikte rezistivite etüdü yapılmalır.. Etüt sonucu akifer özelliği olan tabakalar - su alınabilecek kırık ve çatlaklar ve derinlikleri tespit edilmelidir. Su ... Devamını oku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dalgıç Pompa Montajı ve Satışı

 
Teknoloji son yıllarda daha da gelişerek elektrik motorunu ve tribünü küçülttü ve suya en yakın noktaya yerleşip çalışabilmesini sağladı. Dalgıç Pompa olarak adlandırılan bu sistem, sondaj borusunun içine yerleştirilip sorunsuz bir kullanım olanağı yaratmaktadır.

Kaliteli malzemelerden üretilen ... Devamını oku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DSi Ruhsatları

 
Devlet 10 metreden daha derin kuyuları, madenlerde olduğu gibi kamu malı kabul etmiş ve yeraltı suyundan istifadeyi izine bağlamıştır. Kuyu ruhsatları DSİ'nin ilgili bölge müdürlüklerine kayıtlı firmalar tarafından alınmaktadır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kuyu Bakımı ve Temizliği

 
Genellikle kuyu bakımı pek çok kullanıcı tarafından merak edilen bir konu olsa da ihmal edilen bir rutin durumundadır. Oysa kuyu bakımı periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir.
 Devamını oku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Diğer Hizmetlerimiz

 
Jeolojik - Jeofizik - Hidrojeolojik Ettütlerle Yer Altı Suyu Araştırılması, Çamur Sirkülasyanu (dolaşımı) Derin Kuyu Su Sondajı, Maden-Sıcak Su-Kömür-Temek Sondaj, Katotik Koruma Sondajı, Enerji (ısıtma-soğutma) Sondajı, Kuyu Ömrünün Uzatılması, Kuyu Veriminin Arttırılması, Kuyuların Özel Metodlarla İnkişafı, Su Kuyularında Dalgıç Pompa Montaj-Demontaj ve Dalgıç Pompa Bakımı, Keson Kuyu ve Yatay Sondaj, Akarsu Kuyu ve Yatay Sondaj, Akarsu ve Göllerden Su Alma Yapıları, İsale Hatları ,Terfi Merkezleri Su Depoları,Su Şebekeleri, İçme Sularının Projelendirilmesi, Sondaj Borusu ,Pompa ve Malzemeleri Satışı Hizmetleri Vermekteyiz.